Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

Opracowanie, digitalizacja oraz upowszechnianie kolekcji fotografii autorstwa Tadeusza Baruckiego

logo_mnisw

Biblioteka Główna rozpoczęła realizację projektu Opracowanie, digitalizacja oraz upowszechnianie kolekcji fotografii autorstwa Tadeusza Baruckiego finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki, moduł: Wsparcie dla bibliotek naukowych (SONB/SB/465811/2020) . Projekt jest prowadzony w okresie 1.04.2020-30.06.2021.
Celem projektu jest udostępnienie unikatowego zbioru fotografii (slajdów), prezentującego obiekty i przykłady rozwiązań architektonicznych z lat 60-tych XX wieku, na potrzeby badań dla środowisk naukowych zajmujących się naukami inżynieryjno-technicznymi a także społecznymi.
Oryginały slajdów zostaną zabezpieczone, ich kopie cyfrowe zarchiwizowane, a także udostępnione szerokiemu gronu zainteresowanych użytkowników w Bibliotece Cyfrowej Politechniki Warszawskiej. Metadane fotografii zostaną skatalogowane w Centralnym Katalogu NUKAT, zaimportowane do Centralnego Katalogu Zbiorów Bibliotek Politechniki Warszawskiej oraz przekazane do międzynarodowego katalogu WorldCat(OCLC).
Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej posiada prawa do udostępniania zbioru objętego projektem na licencji CC BY-NC-ND 4.0 . Na tej podstawie cyfrowe wersje slajdów będą udostępnione w Bibliotece Cyfrowej PW w szerokim Internecie.
Projekt wpisuje się w upowszechnienie i popularyzację wiedzy na temat architektury i urbanistyki okresu powojennego modernizmu. Udostępnione materiały źródłowe staną się materiałem badawczym dla architektów i urbanistów, historyków, antropologów i kulturoznawców. Mogą być również wykorzystane przez osoby zajmujące się wzornictwem przemysłowym oraz projektantów wnętrz

O nas

© 2022 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Redaktor | Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy