Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Biblioteka bez barier

Dla osób niepełnosprawnych ruchowo

BIBLIOTEKA GŁÓWNA, GMACH GŁÓWNY

Wjazd i miejsca parkingowe

Wjazd do Biblioteki Głównej dla osób niepełnosprawnych ruchowo możliwy jest bramą od ul. Noakowskiego. Około 50 metrów za wjazdem, po prawej stronie zlokalizowane są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych miejsca parkingowe.

Windy

Biblioteka Główna zlokalizowana jest w centralnej części Gmachu Głównego PW. Do biblioteki można wejść bramą I, następnie korzystając ze szklanej windy wjechać na pierwsze piętro i kierować się do windy w centralnej części budynku (trzy kolejne skręty w prawą stronę), która umożliwia skomunikowanie się ze wszystkimi poziomami biblioteki

Toalety

Toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo znajdują się na parterze Gmachu Głównego.

Filia Biblioteki Głównej, Biblioteka Terenu Południowego

Wjazd, windy

Biblioteka zlokalizowana jest w budynku przy ul. Narbutta 86 na II piętrze. Brak windy w budynku uniemożliwia osobom z niepełnosprawnością ruchową dotarcie do Biblioteki. Bibliotekarz dyżurujący dostarczy książki tym osobom we wskazane miejsce na parterze budynku.

Toalety

Brak toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu.

Filia Biblioteki Głównej, Biblioteka Wydziału Chemicznego

Wjazd, windy

Biblioteka zlokalizowana jest w Gmachu Chemii przy ul. Noakowskiego 3. Od strony wewnętrznej kampusu centralnego PW dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową są dwa wejścia do budynku (nr 2 i nr 3). Na I piętrze mieści się Czytelnia Naukowa (p. 157), do której można się dostać korzystając z windy dostępnej w holu na parterze. Dyżurujący bibliotekarz udzieli potrzebnych informacji i umożliwi skorzystanie ze zbiorów przechowywanych w Czytelni oraz w pomieszczeniach bibliotecznych na parterze.

Toalety

W Gmachu Chemii są dostępne toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Filia Biblioteki Głównej PW w Płocku

Wjazd i miejsca parkingowe

Biblioteka zlokalizowana jest w budynku przy ul. Łukasiewicza 17 w Płocku. Wjazd do Biblioteki dla osób niepełnosprawnych ruchowo możliwy przez wejście, które ma podjazd dla wózków. Wypożyczalnia mieści się na parterze. Żeby dostać się do czytelni, która znajduje się na I piętrze, należy skorzystać z windy wewnętrznej.

Toalety

Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdują się na każdym piętrze budynku.

Dla osób niewidomych, niedowidzących oraz z ograniczoną sprawnoscią rąk

W Wolnym Dostępie w sali 242b (II piętro) znajduje się stanowisko do pracy dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Udostępniamy też sprzęt specjalistyczny. Jeśli chcesz skorzystać ze sprzętu, zapytaj bibliotekarza.

LokalizacjeZdjęcie sprzętu

Komputer z programem
Window-Eyes PL

komputer z programem Window-Eyes PL

Klawiatury specjalistyczne

klawiatury specjalistyczne

Monitor brajlowski (linijka)

monitor brajlowski (linijka)

Myszka typu BIGtrack

yszka typu BIGtrack

Powiększalnik VISIO

powiększalnik VISIO

Drukarka brajlowska

drukarka brajlowska

Lupa tradycyjna

lupa tradycyjna z podświetleniem

Lupa elektroniczna

lupa elektroniczna

Na każdym z pięter Wolnego Dostępu dysponujemy planami pomieszczeń w wersji kontrastowej (czarno-białej) w dużym, czytelnym formacie A3.

Wolny Dostęp jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-19:00 oraz sobotę 9.00-16.00.

Dla osób głuchych i słabosłyszących

Biblioteka Główna PW (Gmach Główny) świadczy usługi czytelnikom głuchym i słabosłyszącym w Polskim Języku Migowym. By skorzystać z takiej możliwości należy zgłosić swoją potrzebę dyżurującemu bibliotekarzowi.

Zamówienie kopii cyfrowej

BG PW we współpracy z Sekcją ds. Osób z Niepełnosprawnościami oferuje usługę bezpłatnego skanowania materiałów bibliotecznych dla osób z niepełnosprawnościami. Aby złożyć zamówienie, należy wypełnić formularz zamówienia.

Usługę skanowania na zamówienie świadczy też Biblioteka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Biblioteka Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Kontakt

Szczegółowych informacji na temat możliwości i ustalenia dogodnych warunków korzystania z Biblioteki Głównej przez osoby niepełnosprawne można uzyskać na miejscu w Wolnym Dostępie, telefonicznie: tel.: 22 234 55 98, bądź elektronicznie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pracownicy biblioteki służą pomocą w znalezieniu informacji oraz dostarczeniu potrzebnych materiałów z innych pięter biblioteki.