strona startowa witryny Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - BCPW - informacje techniczne

Start » BCPW - informacje techniczne

BCPW - informacje techniczne

W związku z występującymi problemami w otwieraniu treści publikacji zapisanych w pdf przy korzystaniu z nowej wersji przeglądarki Firefox zaleca się wybieranie opcji 'pozostaw obsługę przeglądarce (pobierz plik)' lub korzystanie z przeglądarek Chrome, Opera, Internet Explorer.
Można też spróbować zmienic ustawienia Mozilli Firefox - instrukcja ze strony Mozilla Suport.

Przy trudnościach w otwarciu pliku djvu - najlepiej zapisać plik z treścia na urządzeniu lokalnym, korzystaja z opcji 'Pobierz'

W celu obejrzenia publikacji w formacie DjVu wymagane jest ściągnięcie odpowiedniego oprogramowania (tzw. wtyczka, do pobrania ze strony djvu.pl) lub wybrania opcji: wbudowany aplet DjVu. Do działania apletu potrzebna jest maszyna virtualna Javy, do pobrania ze strony www.java.com. W przypadku trudności z odczytem publikacji w tym formacie należy w konfiguracji przeglądarki dopuścić aktywację wtyczki Java, a w konfiguracji Java w zakładce 'Security' dodać http://bcpw.bg.edu.pl do listy wyjątków.

W przypadku dalszych problemów z otwarciem pliku djvu Warto zapoznac sie z oświadczeniem dotyczącym obsługi formatu djvu przez dlibre.

Podobnie  korzystanie z formatu PDF wymaga oprogramowania, na przykład Adobe Reader. W przypadku trudności z otworzeniem pliku w tym formacie lub jeśli nie działają linki w dokumencie pdf (szczególnie przy korzystaniu z Firefox'a) należy sprawdzić konfiguracje przeglądarki (Opcje-> Aplikacje). Dla typu zawartości Adobe Acrobat oraz Portable Document Format (PDF) należy ustawić czynność:  wtyczka Adobe Acrobat w programie Firefox. W przypadku problemów z otwarciem treści zalecane jest skorzystanie z opcji 'Pobierz' i zapisanie pliku na urządzeniu lokalnym.

© 2024 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy | Mapa strony