Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Wystawa fotografii „Ciekłe kryształy / Liquid Crystals”

Start » Aktualności » Wystawa fotografii „Ciekłe kryształy / Liquid Crystals”

Wystawa fotografii „Ciekłe kryształy / Liquid Crystals”

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zaprasza na wystawę zdjęć „Ciekłe kryształy / Liquid Crystals”. Ich autorem jest dr inż. Marek Sutkowski, pracownik Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW), absolwent Wydziału Mechatroniki PW. W ramach wystawy prezentowane będą plansze ze zdjęciami ciekłych kryształów, sfotografowane i opracowane graficznie przez autora. Uchwycone obrazy powstały w strukturach nematycznych i smektycznych, zarejestrowanych pod mikroskopem polaryzacyjnym (powiększenia 10-60x).

Wystawę można będzie oglądać od 15 listopada 2023 w Wypożyczalni Studenckiej na parterze Gmachu Głównego PW (p. 71) w godzinach otwarcia biblioteki.

O Autorze
Autor w ramach doktoratu stworzył jeden z pierwszych na świecie systemów optoelektronicznej rekonstrukcji hologramów cyfrowych z wykorzystaniem ciekłych kryształów, który umożliwiał rekonstrukcję optyczną hologramów statycznych i zmiennych w czasie (animacje i filmy). Obecnie kontynuuje prace nad zastosowaniem ciekłych kryształów, optycznymi systemami pomiarowymi, problemami rejestracji, obróbki i przetwarzania obrazów. Od najmłodszych lat zajmuje się fotografią. Ulubioną dziedziną twórczości fotograficznej Marka Sutkowskiego jest makro- i mikrofotografia. Autor jest laureatem wielu nagród ogólnokrajowych i międzynarodowych. Jego prace były prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych.