Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Gale Research Complete - dostęp testowy

Start » Aktualności » Gale Research Complete - dostęp testowy

Gale Research Complete - dostęp testowy

Politechnika Warszawska otrzymała dostęp testowy do multidyscyplinarnej bazy Gale Research Complete. Baza umożliwia wszystkim użytkownikom z uczelni, od studentów po doświadczonych badaczy, dostęp do pakietu danych, obejmującego takie obszary badawcze jak:

• Biologia,
  • Chemia,
  • Prawo,
  • Ekonomia,
  • Nauki o środowisku,
  • Historia,
  • Marketing,
  • Nauki polityczne,
  • Psychologia.

Gale Research Complete zawiera takie kolekcje, jak m.in.: Gale Academic OneFile, Gale eBooks, Gale General OneFile, Gale Business, Gale OneFile News oraz Gale Archives Unbound (platforma cross-search, która zapewnia dostęp do dużej liczby źródeł danych), na które składają się:

• Ponad 29 000 czasopism, w tym ponad 4 300 tytułów z listy naukowej JCR Impact Factor: m.in. pełne teksty The Economist – bez embarga – (od 1988 do dziś), New York Times (od 1985 do dziś), The Times i Financial Times;
  • Ponad 1 900 wydań eBook (ponad 4 000 tomów), wśród których znajdują się nagradzane encyklopedie i katalogi;
  • Ponad 16 milionów stron źródeł historycznych od XIII do XXI wieku;
  • Ponad 2,5 miliona pozycji pełnotekstowych dzieł literackich oraz krytyki literackiej.

Materiały informacyjne dotyczące Gale Research Complete dostępne są pod linkami:

Dostęp będzie aktywny do końca roku dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.
Opinie na temat baz prosimy przesyłać za pomocą maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.