Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku

Zgodnie z Zarządzeniem nr 24/2021 Rektora PW z dnia 30/03/2021 zaliczenie szkolenia jest obowiązkowe dla wszystkich studentów:

• pierwszego roku studiów pierwszego stopnia
  • pierwszego roku studiów jednolitych studiów magisterskich
  • studiów drugiego stopnia, którzy nie zaliczyli szkolenia w PW

Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej. Każdy uczestnik kursu musi samodzielnie zalogować się na platformie Moodle PW we wskazanych dniach i wykonać ekurs. Szkolenie trwa około godziny, składa się z materiałów informacyjnych oraz obowiązkowego testu.

Instrukcja logowania do ekursu:

• Studenci pierwszego roku studiów pierwszego stopnia oraz pierwszego roku studiów jednolitych studiów magisterskich są automatycznie zapisani na kurs w USOSweb.
  • Studenci, pierwszego roku studiów magisterskich II stopnia (którzy nie ukończyli wcześniej szkolenia na tej Uczelni) oraz studenci, którzy nie zostali zapisani automatycznie na kurs mogą zapisać się sami przez rejestrację na przedmiot w USOSweb. Należy wybrać przedmiot 4310-00000-I0P-0001 Przysposobienie biblioteczne, a następnie kliknąć "Zarejestruj" (rejestracja do Grupy Dodatkowej).  Dostęp do kursu będzie aktywny następnego dnia roboczego po zapisaniu się w USOS po godz. 10:00.

Ekurs będzie otwarty ponownie dla wszystkich wydziałów w terminie 17- października - 10 listopada 2022r.

Uwaga! Wydział Inżynierii Lądowej: Zajęcia w ramach przedmiotu Informacja naukowa i patentowa 1 (studenci wykonują dedykowany kurs Informacja Naukowa i Patentowa 1)

Instrukcja logowania się na platformie:

1. Link do platformy: https://moodle.usos.pw.edu.pl
  2. Wybierz "Zaloguj się" (w prawym górnym rogu ekranu)
  3. Wybierz logowanie z wykorzystaniem kont ogólnopolitechnicznych USOSW
  4. Login i hasło są takie same jak do systemu USOSWeb
  5. Wprowadź swój login: numer PESEL lub adres email podany przy rekrutacji (bądź identyfikator uzyskany w dziekanacie właściwego wydziału w przypadku osób, które nie posiadają numeru PESEL)
  6. Wprowadź swoje hasło do USOSWeb. Studenci, którzy logują się po raz pierwszy do USOSWeb wpisują hasło z systemu Rekrutacja PW.
  7. Wybierz kurs 4310-00000-I0P-0001 # CWI # Przysposobienie biblioteczne - Ćwiczenia

Uwaga!
Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, spróbuj odzyskać je samodzielnie, wykonując procedurę odzyskiwania w aplikacji dostępnej pod adresem (link resetowania hasła). W przypadku braku wystarczających danych w systemie, bądź braku możliwości samodzielnego odzyskania hasła, należy zgłosić się do Dziekanatu Swojego Wydziału.

Zaliczenia pojawią się w USOSweb w drugiej połowie listopada.

Studenci, którzy wykonali szkolenie biblioteczne w PW w poprzednich latach, mogą przepisać zaliczenie. Prośby o przepisanie należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.