Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Głównej Politechniki Warszawskiej

Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Głównej PW (Odział SBP w Warszawie, Okręg mazowiecki) zostało utworzone 28 listopada 2016 roku. Celem Koła jest prowadzenie działalności edukacyjno-szkoleniowej, promocja czytelnictwa i działań biblioteki BG PW, ożywienie współpracy z innymi jednostkami SBP oraz szerszym środowiskiem bibliotekarskim, rozwój zawodowy oraz doskonalenie kwalifikacji członków Koła.

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej

Tonakiewicz-Kołosowska Anna

Działalność:

Działalność edukacyjno-szkoleniowa

• 19.05.2017 – Wikiwarsztaty; zasady tworzenia haseł do Wikipedii, zagadnienia prawa autorskiego w kontekście modyfikacji haseł oraz praktyczne ćwiczenia konstruowania haseł od strony technicznej.
  • 14.02.2017 – Spotkanie wspomnieniowe poświęcone pamięci Dariusza Kuźmińskiego – współorganizacja wydarzenia wraz z Zespołem Historyczno-Pamiętnikarskim Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
  • 07.12.2016 - Współorganizacja Świątecznego Spotkania Opłatkowego (we współpracy z Zarządem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich). Podczas spotkania dokonano oficjalnej inauguracji działalności Koła SBP przy BG PW oraz wysłuchano prelekcji dotyczącej biografii Ireny Jarockiej, którą wygłosiła Mariola Pryzwan-Momot autorka książki „Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach”.

Spotkania organizacyjne

• 10.03.2017 – walne zebranie Koła (wymagane dla wszystkich jednostek składowych SBP w roku 2017); wybór zarządu Koła oraz delegatów na oddziałowy zjazd SBP, sprawozdanie z działalności Koła, program planów na przyszłość.
  • 28.11.2016 – spotkanie założycielskie; wybór zarządu Koła.

Współpraca ze strukturami Koła SBP

• 25.05.2017 – Zjazd Oddziałowy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie
  • 25.01.2017 – spotkanie Zarządu Oddziału Warszawskiego (przewodniczący kół i skarbnicy)