Logo PW
Logo Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku

Informujemy, że dostęp do kursu „Przysposobienie Biblioteczne” będzie aktywny w dniach: 2-11 września 2019 (włącznie).

Jest to ostatni termin zaliczenia szkolenia w bieżącym roku akademickim (2018/2019). Studenci rozpoczynający studia od października 2019, będą mieli uruchomione szkolenie po rozpoczęciu roku akademickiego (po 1 października).

Przysposobienie biblioteczne dla studentów jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW zaliczenie szkolenia jest obowiązkowe dla wszystkich studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia Politechniki Warszawskiej oraz studentów pierwszego roku studiów magisterskich (którzy nie ukończyli szkolenia na tej Uczelni).

Każdy uczestnik kursu musi samodzielnie zalogować się na platformie według poniższej instrukcji:

 1. Studenci Politechniki Warszawskiej logują się na Platformę Edukacyjną Politechniki Warszawskiej z wykorzystaniem kont USOSWeb.
 2. Wybierz "Zaloguj się" (w prawym górnym rogu ekranu)
 3. Kliknij „Logowanie z wykorzystaniem kont ogólnopolitechnicznych USOSWeb…”.
 4. Login i hasło są takie same jak do systemu USOSWeb
 5. Wprowadź swój login: numer PESEL lub adres email podany przy rekrutacji (bądź identyfikator uzyskany w dziekanacie właściwego wydziału w przypadku cudzoziemców i osób nie posiadających numeru PESEL)
 6. Wprowadź swoje hasło do USOSWeb. Studenci, którzy logują się po raz pierwszy do USOSWeb wpisują hasło z systemu Rekrutacja PW.
  Uwaga!
  Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, spróbuj odzyskać je samodzielnie, wykonując procedurę odzyskiwania w aplikacji dostępnej pod adresem (link resetowania hasła). W przypadku braku wystarczających danych w systemie, bądź braku możliwości samodzielnego odzyskania hasła, należy zgłosić się do Dziekanatu Swojego Wydziału.
 • Dostęp do kursu uzyskuje się po zalogowaniu się na platformę, wejściu w kurs i wpisaniu odpowieniego hasła dostępu: PB_2019L_T3

Wszelkie uwagi i problemy proszę zgłaszać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program publikowania otwartego Elsevier

Informujemy, że w ramach licencji krajowej 2019-2021, od 2 września 2019 działa program pilotażowy publikowania otwartego w czasopismach Elsevier dla polskich autorów korespondencyjnych.

Program ma dwie części:

 • Program A obejmuje publikację określonej liczby artykułów otwartych, które zostaną w całości sfinansowane z krajowej opłaty licencyjnej: 500 artykułów w roku 2019, 1000 artykułów w roku 2020 i 1500 artykułów w roku 2021.
 • Program B obejmuje publikację dowolnej liczby dalszych artykułów otwartych za opłatą ponoszoną przez instytucję, w której afiliowany jest autor, z wykorzystaniem zniżki w stosunku do cennika standardowego. Zniżka ta wynosi 30% w roku 2019, 20% w roku 2020 i 10% w roku 2021.

Elsevier udostępnił do programu 1777 czasopism hybrydowych oraz gold open access. Ponadto strona polska ma możliwość dalszej selekcji czasopism do programów A i B. W sierpniu 2019 MNiSW zdecydowało, że przygotuje taką selekcję na rok 2020, natomiast do końca roku 2019 selekcji nie będzie.

2 września zostaje uruchomiony tylko program A, w ramach którego będą mogły być publikowane artykuły we wszystkich 1777 czasopismach z listy Elsevier na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Po wyczerpaniu puli 500 artykułów przed końcem roku 2019, program A zostanie wyłączony, a program B zostanie włączony na okres do końca roku.
Sposób działania programów A i B od stycznia 2020 będzie zależał od selekcji czasopism, którą ma przygotować MNiSW.

Na stronie ICM - Wirtualna Biblioteka Nauki zostały opublikowane szczegółowe informacje odnośnie takich zagadnień jak:

 • Kto może korzystać z programu
 • Jakie artykuły są objęte programem i czego dotyczy finansowanie lub zniżka
 • W których czasopismach można publikować w ramach programu
 • Kiedy i jak można zgłosić artykuł do programu
 • Jaki typ licencji wybrać
 • Jak przebiega fakturowanie instytucji w programie B

 W kwestii przebiegu weryfikacji artykułów zgłoszonych do programu A lub B informujemy, że:

 • W przypadku programu A - ICM będzie sprawdzał, czy autor korespondencyjny poprawnie wskazał afiliację w formularzu „Author journey” oraz na stronie tytułowej artykułu. W razie wątpliwości ICM będzie kontaktował się z autorem oraz Biblioteką Główną PW (mail do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w celu potwierdzenia afiliacji.
 • Artykuły zgłoszone do programu B będą także weryfikowane jak wyżej pod względem afiliacji, a dodatkowo Biblioteka Główna PW  (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) będzie kontaktowała się z autorem w celu uzyskania zobowiązania do pokrycia kosztów publikacji artykułu ze zniżką.

Wszelkie pytania dotyczące programu można kierować do wydawnictwa Elsevier na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz do WBN na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacja o polskim programie jest także dostępna na stronie Elsevier.
 

Zobacz również prezentacja dla programu A oraz dla programu B.

Remont magazynu Czytelni Zbiorów Specjalnych

W związku z remontem magazynu książki i czasopisma z księgozbioru Czytelni Zbiorów Specjalnych będą niedostępne dla Czytelników do 2 sierpnia 2019 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

Biblioteka w czasie wakacji 2019

LIPEC - WRZESIEŃ 2019
OTWARTE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
BG Wypożyczalnia Studencka
Dodatkowo do godziny 16.00 zwroty książek z nieczynnych agend Biblioteki Głównej.
9:00 - 16:00
BG Wolny Dostęp
Dodatkowo po godzinie 16.00:
 • zwroty książek z nieczynnych agend Biblioteki Głównej,
 • odbiór zamówionych książek z Wypożyczalni Studenckiej - poziom IIA (zadzwoń wcześniej 22 2347580),
 • udostepnienie księgozbioru z Magazynu Podstawowego, w tym czasopism i prac doktorskich (zadzwoń wcześniej 22 2345598).
9:00 - 19:00

Oddział Informacji Naukowej
Czytelnia Zbiorów Specjalnych
Biblioteka Wydziału Chemicznego
Biblioteka Terenu Południowego (przy ul. Narbutta)
Biblioteka Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku

9:00 - 16:00
Biblioteka DS Akademik
Biblioteka DS Babilon
Biblioteka DS Żaczek
NIECZYNNE

Projekt Opracowanie zbiorów z zakresu budownictwa strukturalnego

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej rozpoczęła realizację projektu Opracowanie zbiorów z zakresu budownictwa strukturalnego finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na działalność upowszechniającą naukę (Decyzja nr 544/P-DUN/2018). Projekt jest prowadzony w okresie 1.01.2019-30.11.2020.
Zadanie określone w projekcie obejmuje skatalogowanie 5 000 pozycji, w tym ok. 1 000 najstarszych egzemplarzy z kolekcji Biblioteki Instytutu Dróg i Mostów na Wydziale Inżynierii Lądowej - dokumenty mające charakter specjalistyczny, o tematyce związanej z budownictwem infrastrukturalnym. Opracowanie będzie obejmowało weryfikację danych w centralnym katalogu NUKAT oraz opis rzeczowy.

Kolekcje Biblioteki Instytutu Dróg i Mostów są podstawą prowadzenia prac badawczych przede wszystkim na Wydziałach PW: Inżynierii Lądowej i Transportu. Korzystają z nich pracownicy naukowi i studenci oraz badacze z innych instytucji naukowo-badawczych. Są również wykorzystywane przez projektantów i inwestorów poszukujących materiałów niezbędnych do prac przy ekspertyzach dróg i mostów wybudowanych kilkadziesiąt lat temu, eksploatowanych do dzisiaj i wymagających bieżących przeglądów oraz napraw.

Projekt jest kolejnym etapem podejmowanych od 2010 roku (DUN 1012/2013, 2014, 2016/2017 oraz 2018) działań mających na celu umieszczenie w elektronicznym Centralnym Katalogu Zbiorów Bibliotek PW (CKZB PW) informacji o wszystkich zasobach bibliotecznych PW.

Metadane publikacji wprowadzone w ramach projektu do Centralnego Katalogu NUKAT, za jego pośrednictwem będą przekazane do międzynarodowego katalogu WorldCat (OCLC), co dodatkowo wpłynie na szersze wykorzystanie dokumentów źródłowych.

X Jubileuszowy Warszawski Piknik Archiwalny

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na Jubileuszowy X Warszawski Piknik Archiwalny, organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów.

W tym roku nasza Biblioteka przygotowała wystawę planszową pt.: „Znalezione za regałem… Adam Kolitowski. Prace studenta z przełomu XIX/XX w.” przedstawiającą nieznane szerszej publiczności prace zaliczeniowe (semestralne i dyplomowe, rysunki inżynieryjne i architektoniczne) studenta Wydziału Mechanicznego Instytutu im. Cara Mikołaja (późniejszej Politechniki Warszawskiej). Prace te zostały odnalezione w Bibliotece podczas remontu w latach 90. ubiegłego stulecia. Temat wystawy nawiązuje do hasła tegorocznej edycji Pikniku Archiwalnego „Skarby archiwów”.

Warszawski Piknik Archiwalny odbędzie się 8 czerwca 20019 r., w Pałacu Staszica w Warszawie, wystawy można oglądać w godzinach 11.00-17.00.

Program imprezy dostępny jest na stronie: http://archiwum.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=385:zapraszamy-na-jubileuszowy-x-piknik-archiwalny&catid=9&Itemid=145

Zapraszamy.

Wystawa ta jest już dostępna w Bibliotece Cyfrowej PW pod linkiem: http://bcpw.bg.pw.edu.pl/dlibra/docmetadata?id=8516

 

Biblioteki domów studenckich w czasie sesji egzaminacyjnej

3.06-27.06.2019
Biblioteka DS Akademik poniedziałek, środa 12-22
wtorek, czwartek 19-22
piątek-niedziela: nieczynne
Biblioteka DS Babilon poniedziałek, środa 19-22
wtorek, czwartek 12-22
piątek–niedziela: nieczynne
Biblioteka DS Żaczek poniedziałek, środa 19-22
wtorek, czwartek 11-15, 19-22
piątek–niedziela: nieczynne

Access Engineering, Access Science - dostęp testowy

AccessEngineering Print Quality 2013

Access Engineering to multimedialna baza z zakresu szeroko pojętej inżynierii, a w szczególności nauk ścisłych, matematyczno-przyrodniczych, fizyki, nauk inżynieryjno-technicznych i informatyki. Przeznaczona dla naukowców, inżynierów, kadry dydaktycznej oraz studentów. Baza udostępnia podręczniki, monografie, filmy video, interaktywne wykresy, tabele i kalkulatory naukowe.

Prezentacja Access Engineering

 

access engineering Science00

Access Science to multimedialna encyklopedia/baza wiedzy. Głównym źródłem, z którego dostarczane są informacje jest McGraw-Hill Encyclopedia of Science and Technology. Baza dostarcza materiały dla studentów, kadry dydaktycznej, inżynierów i naukowców w zakresie inżynierii i materiałoznawstwa, fizyki, nauk o ziemi, chemii, astronomii.

Prezentacja Access Science

Dostęp testowy jest aktywny do 15 czerwca 2019 r. dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.

Opinie na temat bazy prosimy przesyłać do Oddziału Informacji Naukowej BG PW na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Art & Architecture Source - dostęp testowy

Biblioteka Główna otrzymała dostęp testowy do Art & Architecture Source na platformie EBSCO.
Art & Architecture Source to jedna z największych pełnotekstowych baz zawierająca informacje z zakresu sztuki i architektury. Oferuje pełnotekstowy dostęp do czasopism i książek, a także indeksuje tysiące zdjęć wraz z opisami.
Dostęp testowy będzie aktywny do 5 maja 2019

 • dla wszystkich użytkowników, z komputerów w sieci PW
 • z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.

Opinie na temat bazy prosimy przesyłać do Oddziału Informacji Naukowej BG PW na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bentham Science Publisher - dostęp testowy

Bentham Science Publishers to jeden z największych wydawców publikacji poświęconych naukom ścisłym, technologii i medycynie. Wydaje ponad 200 czasopism drukowanych i elektronicznych (wszystkie o wysokiej cytowalności).
W ramach testu, otwarty został dostęp do czasopism z lat 2000 - 2019.

Dostęp do czasopism z następujących dziedzin:

 • Chemia
 • Informatyka
 • Fizyka / Astronomia
 • Matematyka
 • Nauki o Ziemi i środowisku
 • Technologia inżynieryjna
 • Biologia / Nauki przyrodnicze
 • Ekonomia i biznes
 • Nauki społeczne
 • Medycyna
 • Filozofia / Lingwistyka
 • Psychologia / Psychiatria
 • Sztuka
 • Rolnictwo / Nauki o żywności
Dostęp testowy jest aktywny do 10 kwietnia 2019 r. dla wszystkich użytkowników, z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.

Opinie na temat bazy prosimy przesyłać do Oddziału Informacji Naukowej BG PW na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polska lat 60. XX wieku na fotografiach lotniczych

Zapraszamy na wystawę plakatową "Polska lat 60. XX wieku na fotografiach lotniczych" ulokowaną na I piętrze Gmachu Głównego PW. Wystawa jest podsumowaniem realizowanego w 2018 r. projektu „Opracowanie i digitalizacja zespołu archiwalnych fotografii lotniczych”, dofinansowanego ze środków MNiSW na upowszechniania nauki (544/P-DUN/2018).  W ramach zadania zeskanowano zestaw wyselekcjonowanych 2 tysięcy archiwalnych zdjęć  lotniczych,  wykonanych na terenie Polski w latach 50-70. ubiegłego wieku.

Fotografie pochodzą z dawnej fototeki tworzonej w latach  1949-1974 w Pracowni  Dokumentacji Ikonograficznej i Kartograficznej Instytutu  Urbanistyki i Architektury. Fotografie  te pełniły rolę materiału badawczego, służącego  do analiz i opracowań   z dziedziny planowania  przestrzennego. Obecnie stanowią część zbiorów specjalnych Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej.

Zdigitalizowane fotografie zostały udostępnione w Cyfrowej Kolekcji Zbiorów Specjalnych, działającej w sieci lokalnej, na terminalu w Wolnym Dostępie (II piętro).

Plakaty można oglądac do końca stycznia, a w wersji cyfrowej w Bibliotece Cyfrowej PW.

Nowość - Ibuk Libra na półkach

Od dnia 9 października 2018r. Biblioteka Główna wprowadziła nowe oznaczenia wskazujące książki w wersji elektronicznej z bazy Ibuk Libra. Znajdują się one w :
Bibliotece Głównej w Wolnym Dostępie, Bibliotece Terenu Południowego, Bibliotece Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, Bibliotece Wydziału Chemicznego, Bibliotece DS "Akademik", Bibliotece DS "Babilon", Bibliotece DS "Żaczek".

 plakat ibuk

Opracowanie i digitalizacja zespołu archiwalnych fotografii lotniczych

logotyp mnisw

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej realizuje projekt finansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na działalność upowszechniającą naukę (Decyzja nr 544/P-DUN/2018). Projekt jest prowadzony w okresie 1.02.2016-30.11.2018.
W ramach projektu realizowane są 2 zadania:
Zadanie 1. Przygotowanie metadanych dla zespołu archiwalnych fotografii lotniczych
Typowane do projektu dokumenty to zbiór 2 tys. zdjęć lotniczych, wykonanych na terenie Polski, są częścią składową zbiorów z zakresu gospodarki przestrzennej , urbanistyki i architektury Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, które Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej włączyła do swojego księgozbioru w 2005 roku.
Są to dokumenty szczególnie cenne, udostępniane jedynie na miejscu. Autorzy zdjęć to m.in. Andrzej Nitsch, Janusz Tomaszewski, Stanisław Czarnogórski, Dionizy Gładysz, Teodor Hermańczyk oraz Zbyszek Siemaszko, którego prace ilościowo dominują w prezentowanym zbiorze fotografii. Charakterystyczną cechą tych dokumentów była ich niedostępność, zdefiniowana przez zapis na karcie dokumentacyjnej „TYLKO DO UŻYTKU SŁUŻBOWEGO”.
Przeznaczony do skatalogowania zespół zdjęć lotniczych jest dzisiaj bezcennym materiałem, znajdującym szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach nauki (archeologia, geologia, geodezja, kartografia), techniki i gospodarki.
Projekt jest kolejnym etapem prowadzonej przez bibliotekę długofalowej polityki w zakresie opracowania, ochrony i upowszechniania zbiorów szczególnie cennych, zaliczonych w 1998 roku do Narodowego Zasobu Bibliotecznego, stanowi kontynuację zrealizowanych ze środków MNiSW na działalność upowszechniającą naukę projektów w 2014 roku nr 1273/P-DUN/2014 oraz 2016 roku nr 549/P-DUN/2016 dedykowanych opracowaniu i digitalizacji zbiorów cennych. Metadane fotografii będących przedmiotem projektu, skatalogowanych w Centralnym Katalogu NUKAT, zostaną przekazane do międzynarodowego katalogu OCLC i będą wyszukiwane z interfejsu tego katalogu, co zapewni  ogólnoświatowy dostęp do informacji o posiadanym w BG PW zasobie.

Zadanie 2. Digitalizacja zespołu archiwalnych fotografii lotniczych
Przewidziany do digitalizacji zespół 2 tyś. archiwalnych fotografii lotniczych to odbitki czarno-białe, o dominującym formacie 18 x 24 cm, naklejone na kartę dokumentacyjną. W związku z brakiem negatywów zbiór ma charakter unikatowy. Pojedyncze odbitki, wrażliwe na uszkodzenia zarówno fizyczne, jak i związane z upływem czasu, wymagają archiwizacji w postaci cyfrowej, pozwalającej na utrzymanie zbiorów w długim przedziale czasowym. Wersje cyfrowe fotografii wykonywane będą w wysokiej rozdzielczości (600 dpi) w formacie tiff, powszechnie używanym do zapisu skanowanych zbiorów źródłowych i zarchiwizowane. Wersje do prezentacji – w formacie jpg z korektą (jasność, ostrość, korekcja barw) i elementami renowacji (usuwanie rys) pozwalającymi podnieść jakość zdjęć, których specyfika (wielość drobnych obiektów fotografowanych ze znacznej odległości) wymaga jak najdokładniejszego odwzorowania, co umożliwi interpretację i analizę obrazu do wieloaspektowych zastosowań.
Fotografie lotnicze sprzed kilkudziesięciu lat mogą posłużyć zarówno do badań naukowych, dokumentowania krajobrazu historycznego jak i przedsięwzięć komercyjnych. Zestawienia porównawcze fotografii archiwalnych z aktualnymi umożliwią analizę zmian zachodzących w przestrzeni, takich jak urbanizacja czy zmiany środowiska naturalnego. Dane mogą posłużyć do tworzenia ortofotomap, modelowania zmian przestrzennych, tworzenia modeli cyfrowych terenu, rekonstrukcji układu koryt rzecznych, mogą być także wykorzystane przy ewidencji gruntów i budynków. Stanowią też podstawę wszelkich opracowań w zakresie fotointerpretacji, czyli działaniu mającym na celu rozpoznanie i identyfikację obiektów, zjawisk i procesów zachodzących na powierzchni ziemi, a odwzorowanych na zdjęciach lotniczych. Mogą być wykorzystywane także w fotogrametrii i teledetekcji.
Zbiór archiwalnych fotografii lotniczych umieszczonych w Kolekcji Cyfrowej Zbiorów Specjalnych będzie przeznaczony dla środowisk naukowych i zawodowych, które niejednokrotnie zgłaszały potrzebę szerszego dostępu do tego typu zbiorów niezbędnych w codziennej działalności naukowej i zawodowej. Są to głównie: urbaniści, architekci, planiści, geodeci, prawnicy (prawo cywilne), kartografowie, a także władze i organizacje lokalne różnego szczebla.
Podstawowym narzędziem gromadzenia cyfrowych kopii unikatowych obiektów i jednocześnie masowego ich udostępniania jest w BG PW digitalizacja i Biblioteka Cyfrowa PW prezentująca przeszukiwalne pełnotekstowo obiekty w otwartej sieci internetowej. Biblioteka Cyfrowa PW wykorzystująca standard opisu DublinCore i protokół OAI-PMH należy do Federacji Bibliotek Cyfrowych integrującej zasoby cyfrowe polskich bibliotek cyfrowych. Zbiory Biblioteki Cyfrowej PW udostępniane są też w europejskiej bibliotece cyfrowej Europeana.
Cyfrowe wersje fotografii posadowione zostaną w Kolekcji Cyfrowej Zbiorów Specjalnych, działającej na oprogramowaniu dlibra, wykorzystującej protokół OAI-PMH pozwalający na transfer metadanych do innych bibliotek cyfrowych i repozytoriów instytucjonalnych czy tematycznych. Kolekcja Cyfrowa Zbiorów Specjalnych jest wyspecjalizowaną instalacją, umożliwiającą łatwe wyszukiwanie obiektów i przeglądanie plików z treścią (OCR – przeszukiwanie pełnotekstowe). Kolekcja Cyfrowa Zasobów Specjalnych służy do gromadzenia i udostępniania w komputerowej sieci bibliotecznej cyfrowych wersji dokumentów, chronionych wymogami prawa autorskiego. Zapis rekordów w formacie XML i zastosowanie protokołu OAI-PMH umożliwia ich eksport zarówno do Biblioteki Cyfrowej PW udostępniającej wszystkie zasoby w otwartym Internecie jak i krajowych i międzynarodowych repozytoriów.

Ankieta na temat wyszukiwania informacji online

Prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety, która pozwoli ocenić preferowane przez użytkowników metody i narzędzia wyszukiwania informacji online.
Ankieta została przygotowana przez Bibliotekę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a jej wyniki zostaną zaprezentowane producentowi oprogramowania bibliotecznego Aleph Polska - firmie której system obsługuje naszą Bibliotekę. Link do ankiety
Dziękujemy.

© 1998-2019 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Redaktor | Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy

facebook bg pw youtube bg pw baza wiedzy pw blog biblioteki rss logo szare