Logo Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej
Logo PW

Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

Architektura. Urbanistyka. Sztuka

Dorota Wojnowska
telefon: +48 22 234 7700 lub +48 22 234 7671 (w godzinach 10:00-15:00)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dyżur dla użytkowników:
wtorek 12:00-14:00, Biblioteka Główna PW, Wolny Dostęp, poziom III
telefon na dyżurze: +48 22 234 7176

pinterest logo dorota wojnowska 2017
 

Aktualności

INFORMACJE

KONFERENCJE, WARSZTATY, WYKŁADY, SPOTKANIA

KONKURSY

WYBRANE WYDARZENIA ARTYSTYCZNE

 

BAZY ELEKTRONICZNE

detail

Biblioteka Główna otrzymała testowy dostęp do bazy DETAIL inspiration
Baza danych zawiera zdjęcia i grafiki przedstawiające ciekawe rozwiązania architektoniczne, które mogą stanowić inspirację dla architektów poszukujących nowych rozwiązań konstrukcyjnych. DETAIL inspiration zawiera ponad 3000 projektów z ostatnich 30 lat. Jest cennym źródłem badań, fotografii referencyjnych, szkiców, informacji technicznej o elementach architektonicznych. Wszystkie opisy projektów są dostępne do pobrania. Baza będzie dostępna do 30 listopada 2017 dla wszystkich użytkowników, z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW. Opinie na temat bazy prosimy przesyłać do Oddziału Informacji Naukowej BG PW na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

oxford pwn

Do 31 grudnia 2017 dostępny jest Słownik PWN Oxford (angielsko-polskiego i polsko-angielskiego) na platformie IBUK Libra. Dostęp jest dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW. Wymagane jest założenie własnego konta użytkownika i jednorazowa akceptacja regulaminu. Wszelkie uwagi na temat przydatności, prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej BG PW na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Engineering Case Studies Online m

Dostęp do bazy Engineering Case Studies Online, która zawiera publikacje multimedialne w formie 250 godzin filmów video oraz 50 000 stron dokumentów tekstowych. W bazie znajduje się dokumentacja ponad 1000 przypadków różnych katastrof, które wydarzyły się w historii rozwoju techniki. Szczególnie polecam filmy: „A Place to Live”, „Sydney Opera House”, „Ancient Rome: The Mobile Society”, „Megawheel”, „Shanghai Super Tower”.

 

nasbi1

Zapraszam do korzystania z nowej platformy NASBI - internetowej biblioteki e-booków, która udostępnia książki subskrybowane w BG przez wypożyczenia online z poziomu indywidualnego konta (książki z dostępną opcją „Pożycz”). Możliwe jest także przeglądanie fragmentów pozostałych tytułów ("czytaj fragment") i proponowanie ich do subskrypcji.  Warunkiem dostępu do bazy jest założenie indywidualnego konta w bazie. Więcej informacji

 

proquest m

Książki z ebrary oraz EBL zostały przeniesione na nową platformę Proquest Ebook Central. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zaprasza do korzystania z  bazy Platforma Ebook Central. Więcej informacji na temat bazy

 

 

Czasopisma

POLECAM CZASOPISMA DRUKOWANE

seria architekturatprinternidetailarchitektur n

Archiwum polecanych czasopism drukowanych

CZASOPISMA ELEKTRONICZNE W ZBIORACH BIBLIOTEK PW Zobacz tutaj

 

POLECAM CZASOPISMA PEŁNOTEKSTOWE W INTERNECIE