Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów pierwszego stopnia

Informujemy, że w roku akademickim 2017/2018 Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów pierwszego stopnia będzie prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.

Szkolenie jest obowiązkowe. Każdy uczestnik kursu musi samodzielnie zalogować się na platformie według poniższej instrukcji:

1. Studenci Politechniki Warszawskiej logują się na Platformę Edukacyjną Politechniki Warszawskiej z wykorzystaniem kont USOSWeb.
  2. Wybierz "Zaloguj się" (w prawym górnym rogu ekranu)
  3. Kliknij „Logowanie z wykorzystaniem kont ogólnopolitechnicznych USOSWeb…”.
  4. Login i hasło są takie same jak do systemu USOSWeb
  5. Wprowadź swój login: numer PESEL lub adres email podany przy rekrutacji (bądź identyfikator uzyskany w dziekanacie właściwego wydziału w przypadku cudzoziemców i osób nie posiadających numeru PESEL)
  6. Wprowadź swoje hasło do USOSWeb. Studenci, którzy logują się po raz pierwszy do USOSWeb wpisują hasło z systemu Rekrutacja PW
    Uwaga!
    Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, spróbuj odzyskać je samodzielnie, wykonując procedurę odzyskiwania w aplikacji dostępnej pod adresem (link resetowania hasła). W przypadku braku wystarczających danych w systemie, bądź braku możliwości samodzielnego odzyskania hasła, należy zgłosić się do Dziekanatu Swojego Wydziału.

Studenci niebędący studentami pierwszego roku z bieżącej rekrutacji, aby wziąć udział w szkoleniu proszeni są o przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.następujących danych:

• imię i nazwisko
  • numer albumu (indeksu)
  • adres email
  • wydział
  • semestr
  • powód wzięcia udziału w kursie Przysposobienia bibliotecznego

Po przesłaniu danych zostanie Państwu utworzone konto indywidualne, za pomocą którego będzie można wziąć udział w szkoleniu. Po otrzymaniu danych dostępowych logują się Państwo na platformę z wykorzystaniem linku "Logowanie z wykorzystaniem kont lokalnych OKNO"

Wszelkie uwagi i problemy proszę zgłaszać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harmonogram szkoleń dla poszczególnych wydziałów:

• Wydział Architektury: 06.10 - 09.10
  • Wydział Fizyki: 06.10 - 09.10
  • Wydział Geodezji i Kartografii: 06.10 - 09.10
  • Wydział Administracji i Nauk Społecznych: 10.10 - 12.10
  • Wydział Chemiczny: 10.10 - 12.10
  • Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa: 13.10 - 16.10
  • English studies - all departments: 13.10 - 16.10
  • Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych: 17.10 - 19.10
  • Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej: 17.10 - 19.10
  • Wydział Elektryczny: 20.10 - 23.10
  • Wydział Inżynierii Materiałowej:  20.10 - 23.10
  • Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska: 24.10 - 26.10
  • Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych: 24.10 - 26.10
  • Wydział Inżynierii Produkcji: 27.10 - 30.10
  • Wydział Zarządzania: 27.10 - 30.10
  • Wydział Mechatroniki: 31.10 - 03.11
  • Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych: 31.10 - 03.11
  • Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii: 31.10 - 03.11
  • Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych: 04.11 - 07.11
  • Wydział Transportu: 04.11 - 07.11
  • Wydział Inżynierii Lądowej: szkolenie w ramach przedmiotu Informacja Naukowa i Patentowa 1

Jeżeli szkolenie dla Twojego wydziału jest zaplanowane w terminie późniejszym, a chciałbyś już teraz dowiedzieć się jak korzystać z Biblioteki, możesz przejrzeć otwarte materiały instruktażowe, pt. „Pierwsze kroki w bibliotece”. Szkolenie zawiera podstawowe informacje przydatne dla nowych użytkowników bibliotek PW. Zapoznanie się z materiałami nie stanowi jednak podstawy do zaliczenia przedmiotu "Przysposobienie biblioteczne".