Dostęp testowy do baz wydawnictwa Oxford University Press

Politechnika Warszawska otrzymała dostęp testowy do wybranych baz wydawnictwa Oxford University Press: Oxford Bibliographies Online i Oxford Academic ( w ramach tej bazy dostęp do: University Press Scholarship Online (w tym Oxford Scholarship), Oxford Handbooks Online i Very Short Introductions).

1. Oxford Bibliographies Online - baza zawiera rekomendacje ekspertów na temat najlepszych prac naukowych dostępnych w 40 obszarach tematycznych. Zasób ten umożliwia studentom, naukowcom i specjalistom uzyskać aktualną informację na temat nowych teorii, pomysłów, interpretacji i odkryć empirycznych w wybranej dziedzinie.
  2. Oxford Academic - to platforma badawcza Oxford University Press (OUP), oferująca dostęp do książek naukowych i akademickich oraz czasopism. Zasoby Oxford Academic obejmują trzy miliony artykułów z czasopism, 400 000 rozdziałów książek oraz dwa miliony obrazów i multimediów. W ramach Oxford Academic dostępne są bazy:
    • University Press Scholarship Online (UPSO), to prawie 2000 monografii z prestiżowych wydawnictw uniwersyteckich takich jak Oxford, MIT, Yale czy Stanford w obszarach zarządzania, finansów i ekonomii.
    • Very Short Introductions  - Kolekcja bardzo krótkich wprowadzeń do szerokiej gamy tematów, napisanych przez ekspertów, którzy łączą fakty, analizy, tak aby trudne tematy były bardziej czytelne i dostępne dla każdego
    • Oxford Handbooks Oxford Handbooks - jedna z najbardziej prestiżowych kolekcji książek naukowych, przedstawiających głęboką analizę omawianych zagadnień.

Dostęp będzie aktywny do 31 grudnia 2022 dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.
Opinie na temat baz prosimy przesyłać za pomocą maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.