Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

Dostęp testowy do baz wydawnictwa Oxford University Press

Dostęp testowy do baz wydawnictwa Oxford University Press

Politechnika Warszawska otrzymała dostęp testowy do wybranych baz wydawnictwa Oxford University Press: Oxford Bibliographies Online i Oxford Academic ( w ramach tej bazy dostęp do: University Press Scholarship Online (w tym Oxford Scholarship), Oxford Handbooks Online i Very Short Introductions).

  1. Oxford Bibliographies Online - baza zawiera rekomendacje ekspertów na temat najlepszych prac naukowych dostępnych w 40 obszarach tematycznych. Zasób ten umożliwia studentom, naukowcom i specjalistom uzyskać aktualną informację na temat nowych teorii, pomysłów, interpretacji i odkryć empirycznych w wybranej dziedzinie. 
  2. Oxford Academic - to platforma badawcza Oxford University Press (OUP), oferująca dostęp do książek naukowych i akademickich oraz czasopism. Zasoby Oxford Academic obejmują trzy miliony artykułów z czasopism, 400 000 rozdziałów książek oraz dwa miliony obrazów i multimediów. W ramach Oxford Academic dostępne są bazy:
    • University Press Scholarship Online (UPSO), to prawie 2000 monografii z prestiżowych wydawnictw uniwersyteckich takich jak Oxford, MIT, Yale czy Stanford w obszarach zarządzania, finansów i ekonomii.
    • Very Short Introductions  - Kolekcja bardzo krótkich wprowadzeń do szerokiej gamy tematów, napisanych przez ekspertów, którzy łączą fakty, analizy, tak aby trudne tematy były bardziej czytelne i dostępne dla każdego
    • Oxford Handbooks Oxford Handbooks - jedna z najbardziej prestiżowych kolekcji książek naukowych, przedstawiających głęboką analizę omawianych zagadnień.

Dostęp będzie aktywny do 31 grudnia 2022 dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.
Opinie na temat baz prosimy przesyłać za pomocą maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2022 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Redaktor | Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy