Samoobsługowe kopiowanie

W Bibliotece Głównej i jej Filiach można skorzystać z dostępnych samoobsługowych płatnych kserografów, darmowych skanerów wielkoformatowych oraz z systemu płatnych wydruków.

Kserowanie samoobsługowe

Na terenie Biblioteki Głównej w Wolnym Dostępie (poziomy II, III) i Czytelni Norm (poziom I) oraz  w Filii BG Bibliotece Wydziału Chemicznego i Filii BG Bibliotece Terenu Południowego  dostępne są płatne kserografy samoobsługowe. Aby z nich skorzystać należy posiadać kartę magnetyczną, którą można zakupić w automatach znajdujących się w:

Bibliotece Głównej:

Filii BG Biblioteka Wydziału Chemicznego

  • Wypożyczalnia i Czytelnia Studencka – parter, pok. 25

Kartę należy wcześniej naładować odpowiednią kwotą pieniędzy. Karta magnetyczna umożliwia również opłatę za wydruk samoobsługowy.

Cena niezaładowanej karty magnetycznej  wynosi 3 zł, cena 1 odbitki  A4 – 0,20 groszy.
Automaty nie przyjmują banknotów i nie wydają reszty.

Na II poziomie w Wolnym Dostępie i w Wypożyczalni Filii BG Biblioteka Terenu Południowego (II piętro, pok. 206) usytuowane są także kserografy samoobsługowe z aparatami wrzutowymi na monety. Automaty przyjmują monety o nominałach od 0,10 zł do 5 zł i nie wydają reszty.

Pamiętaj o tym, że kserując nasze zbiory jesteś zobowiązany do przestrzegania praw autorskich i ponosisz odpowiedzialność za ich naruszenie.

Skanowanie samoobsługowe

W Bibliotece Głównej w Wolnym Dostępie (poziom II i IIA) dostępne są samoobsługowe skanery wielkoformatowe. Stanowią one ekologiczną i bardziej ekonomiczną alternatywę do tradycyjnych kserokopiarek. Skanery posiadają intuicyjne systemy operacyjne, a ich obsługa jest bardzo prosta. Skanowanie odbywa się do pamięci USB, użytkownik musi więc posiadać pendrive. Zeskanowane materiały mogą być zapisane w formacie PDF, TIFF lub JPG. Skaner Zeta znajdujący się na poziomie 2A wyposażony jest w oprogramowanie pozwalające na automatyczną korektę krzywizn skanowanego materiału.

Skanowanie samoobsługowe jest bezpłatne.

Pamiętaj o tym, że skanując nasze zbiory jesteś zobowiązany do przestrzegania praw autorskich i ponosisz odpowiedzialność za ich naruszenie.

Skanowanie na zamówienie

- zob. Digitalizacja na zamówienie

Wydruki samoobsługowe

Biblioteka Główna oferuje dostęp do usługi wydruków samoobsługowych. Komputer umożliwiający drukowanie dokumetów z pamięci USB oraz Internetu zlokalizowany jest w Wolnym Dostępie. Płatność za wydruki oraz ich odbiór odbywa się na zasadzie samoobsługi – Wolny Dostęp poziom II, pok. 242.
Aby skorzystać z usługi należy posiadać  kartę magnetyczną, którą można zakupić w automatach. Automaty do sprzedaży i doładowywania kart magnetycznych znajdują się w:

Biblioteka Główna

  • Wolny Dostęp – poziom II, pok. 242

Filia BG Biblioteka Wydziału Chemicznego

  • Wypożyczalnia i Czytelnia Studencka – parter, pok. 25

Kartę należy wcześniej naładować odpowiednią kwotą pieniędzy. Karta magnetyczna umożliwia również opłatę za samoobsługowe kserowanie.

Cena niezaładowanej karty magnetycznej  wynosi 3 zł, cena 1 odbitki monochromatycznej A4 – 0,30 zł.
Automat przyjmuje monety o nominałach od 0,05 zł do 5 zł i nie wydaje reszty.

Wydruki można również wykonać w Filii BG Bibliotece Wydziału Chemicznego. Biblioteka zapewnia tę możliwość z komputerów dostępnych w Czytelni Naukowej na I piętrze (p. 157). Cena wydruku 1 strony wynosi 0,30 zł. Wydruki można odebrać u dyżurującego bibliotekarza.