Dostęp z domu do pełnotekstowych czasopism i książek

Dostęp z domu do pełnotekstowych czasopism i książek elektronicznych oraz bibliograficzno-abstraktowych baz danych

Zapraszamy pracowników i studentów PW do korzystania z dostępu do baz danych dotychczas osiągalnych tylko z terenu Politechniki Warszawskiej, teraz dostępnych z dowolnego komputera!

Usługa, skierowana jest do pracowników i studentów PW posiadających konto w Bibliotece Głównej PW (karta biblioteczna).
Sposób korzystania:

1. Wybierz dowolny tytuł z Listy tytułów e-źródeł lub otwórz dowolną bazę lub serwis z listy E-bazy
  2. Jeśli korzystasz z komputera w sieci IP Politechniki Warszawskiej, nie odczujesz żadnej różnicy - system identyfikuje użytkownika automatycznie.
  3. Jeśli korzystasz z komputera o zewnętrznym IP (np. z domu) to system zapyta o:
    • numer karty - podaj numer swojej karty bibliotecznej
    • hasło - podaj hasło (PIN) stosowane w systemie bibliotecznym. W dostępie do e-baz należy hasło wpisywać małymi literami.

Uwaga! Jeśli nie pamiętasz hasła lub zostało ostatnio zmienione, to system nie rozpozna użytkownika. Jeśli hasło było zmieniane można podać stare hasło lub w każdym innym przypadku skontaktować się z Oddziałem Informatyzacji BGPW - tel: 22 234 55 08, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwaga! W czasie pracy na domowym komputerze mogą czasem wystąpić problemy z powodu domowego firewalla.

Uwaga!!!

W związku z przeprowadzoną konwersją bazy użytkowników wszystkie hasła dostępowe są zgodne z hasłami do kont bibliotecznych. Konwersja przeprowadzana jest cyklicznie, w odstepie tygodniowym.
Jeżeli wystąpią jakieś problemy z hasłem prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 022 234 5508. Prosimy o niestosowanie polskich liter w hasłach oraz o stosowanie małych liter.

System może identyfikować użytkownika kilkakrotnie podczas jednej sesji.

Zachęcamy do korzystania i prosimy o przesyłanie uwag i informacji na temat testowanego serwisu do Oddziału Informacji Naukowej BG PW. Będą one wykorzystywane przy podejmowaniu decyzji o wdrożeniu usługi na stałe.
Tel.: 22 234 -73-00; Tel./faks: 628-71-84