X Tydzień Otwartej Nauki

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zaprasza
na seminarium „Jak wspierać naukę i dydaktykę”

Zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów PW oraz wszystkich zainteresowanych tematyką otwartej nauki i dydaktyki.

Program:

10.30 - 11.00 Rejestracja

11.00 - 11.45 Ewa Majdecka "Otwarta nauka to nie tylko Open Access. Jak otwartość w nauce wspiera naukowców?"

11.45 - 12.30 Iwona Sójkowska, Natalia Gruenpeter „Polityki otwartościowe w instytucjach naukowych w Polsce”

12.30 - 13.15 Paulina Szczucińska „Otwarte zasoby edukacyjne w dydaktyce akademickiej - OpenStax Poland”

13.15 - 13.45  Podsumowanie seminarium

Seminarium odbędzie się w dniu  23 października br w budynku Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZiITT), ul. Rektorska 4 (obok terenu parkingowego PW), sala 5.03.

Kliknij TUTAJ, aby się zarejestrować

Plakat PDF

Osoba do kontaktu: Magdalena Maciąg Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prelegentki:

1. Paulina Szczucińska: fundacja OpenStax Poland. Menadżerka projektu OpenStax Polska i ekspertka w dziedzinie komunikacji naukowej. Skończyła fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Ma analityczne podejście do wyzwań biznesowych i niesie przesłanie otwartych zasobów edukacyjnych dla polskiej społeczności naukowej.
  2. Iwona Sójkowska: doktor nauk humanistycznych w dziedzinie bibliologii. Od 1998 r. związana z Biblioteką Politechniki Łódzkiej. Od 2007 r. członek Redakcji Elektronicznej Biblioteki EBIB. Od 2015 r. prezes Stowarzyszenia EBIB,  członek prezydium Koalicji Otwartej Edukacji.
  3. Natalia Gruenpeter: członkini prezydium Koalicji Otwartej Edukacji, pracuje w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, gdzie zajmuje się m.in. Biblioteką Nauki, organizacją warsztatów i promocją otwartych modeli komunikacji naukowej. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
  4. Ewa Majdecka: specjalistka ds. otwartości w kulturze i nauce. W Centrum Cyfrowym współtworzy Pracownię Otwierania Kultury. Doktorantka w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. W ISNS UW stworzyła Inicjatywę Otwieracz – pierwszą w Polsce studencką grupę działającą na rzecz popularyzacji otwartego dostępu do publikacji naukowych.

Organizatorem seminarium jest Biblioteka Główna PW.

Patronat:

logo EBIB          logo KOED     Koło SBP przy Bibliotece Głównej PW