InCites-test

Informujemy, że został uruchomiony krajowy dostęp testowy do narzędzia wspomagającego zarządzanie nauką InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science.

Dzięki wykorzystaniu danych o cytowaniach i różnorodnym wskaźnikom  zastosowanym w InCites Benchamarking & Analytics, można uzyskać odpowiedź na pytania:

• Jak kształtuje się dorobek naukowy Politechniki Warszawskiej w porównaniu z innymi instytucjami w Polsce i na świecie? Jakie są nasze słabe, a jakie mocne strony? Również na poziomie wydziałów
  • Z kim powinniśmy współpracować? (współpraca międzynarodowa oraz sektor prywatny)
  • Jaki wpływ mają publikacje pracowników naukowych PW (ale także poszczególnych wydziałów czy całej PW) na daną dyscyplinę naukową? Co zrobić, aby zwiększyć ich wpływ?

Aby uzyskać dostęp do narzędzia należy założyć osobiste konto na platformie Web of Science, patrz szczegółowe informacje w broszurze. Broszura zawiera także wprowadzenie do InCites B&A oraz kalendarz prezentacji online i sesji szkoleniowych. Dostępna jest też strona internetowa, która zawiera kompendium wiedzy na temat narzędzia. Użytkownicy testu mogą przesyłać do ICM na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. opinie na temat przydatności InCites w działalności naukowej i/lub zarządzaniu jednostką naukową. Opinie te zostaną przekazane do MNiSW w celu rozważenia dofinansowania zakupu tego rodzaju narzędzi w ramach WBN.

Uwaga! Należy najpierw zalogować się na platformie Web of Science, a następnie z górnego menu wybrać zakładkę InCites.

Dostęp testowy do 6 grudnia 2017 r.

Komu InCites jest dedykowany?

Instytucjom naukowym i badawczym ogólnie do:

•  identyfikacji i zarządzania działalnością naukowo-badawczą oraz określaniem jej efektywności
  • analizy porównawczej do innych konkurencyjnych lub współpracujących instytucji
  • wsparcia partnerstwa i współpracy
  • identyfikacji ekspertów zarówno, wewnątrz jaki i poza organizacją
  • promocji silnych stron i własnej specjalizacji

Autorom do:

• zdefiniowania i określenia wpływu swojego dorobku naukowego
  • oceny dziedziny i obszarów działalności naukowej
  • stworzenia sieci współpracy zarówno współautorskiej, jaki i między instytucjonalnej
  • wyszukania odpowiednich dla siebie źródeł do publikacji
  • określenia trendów w wybranych obszarach w zakresie publikacji naukowych

Bibliotekarzom do:

• przygotowania zaawansowanych raportów o dorobku naukowym
  • stworzenia analiz porównawczych na zlecenie
  • przedstawienia i oceny aktywności jednostek lub grup w ramach instytucji
  • analizy wykorzystania źródeł (czasopism, książek, materiałów konferencyjnych) w ramach instytucji
  • oceny i wpływu literatury wydawanej w trybie Open Access
  • ewaluacji oferowanych przez wydawców tytułów do subskrypcji

Prosimy również o przesyłanie opinii na temat przydatności InCites Benchamarking & Analytics w działalności naukowej i/lub zarządzaniu jednostką naukową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Opinie te zostaną przekazane do ICM a następnie do MNiSW w celu rozważenia dofinansowania zakupu tego rodzaju narzędzi w ramach WBN.